Parafia rzymskokatolicka św. Wojciecha
i Matki Bożej Bolesnej w Modlnicy

PrintFriendly and PDF

Parafia rzymskokatolicka św. Wojciecha
i Matki Bożej Bolesnej w Modlnicy

PrintFriendly and PDF

Parafia rzymskokatolicka św. Wojciecha
i Matki Bożej Bolesnej w Modlnicy

PrintFriendly and PDF

PARAFIALNA PIELGRZYMKA DO WŁOCH 28. 07 – 05. 08. 2019.

Nasza parafia organizuje pielgrzymkę 9 dniową do Włoch od 28 lipca do 05 sierpnia. Koszt pielgrzymki 2000 złotych plus 105 euro.

W programie: Padwa-Manopello-San Giowanni Rotondo-Monte San Angelo-Neapol-Rzym-Watykan-Casia-Nursja-Santa Maria Degli Angeli-Asyż.

Zapisy u ks. wikariusza.

 

 

PROGRAM:

DZIEŃ 1: WYJAZD Z POLSKI

Rano o ustalonej godzinie spotkanie na parkingu przed parafią. Msza Św. Następnie pakowanie bagaży i wyjazd  w kierunku granicy. Przejazd przez Austrię do Włoch. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

Dzień 2: PADWA, LORETO

Rano, po śniadaniu udamy się do Padwy – miasta św. Antoniego. Krótki spacer po Prato della Valle do Bazyliki Świętego – Il Santo. Nawiedzimy Grób Św. Antoniego i kaplicę relikwii. Msza Św. Po południu przyjedziemy do   Loreto – do Sanktuarium św. Domku – według tradycji – domku, który był doczesnym mieszkaniem Najświętszej Marii Panny. Zobaczymy miejsce Zwiastowania oraz powstania Litanii Loretańskiej. Wieczorem przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

 

DZIEŃ 3: MANOPPELLO, SAN GIOVANNI ROTONDO

Rano śniadanie. Po śniadaniu przejazd do Sanktuarium w Manoppello w Abruzji. Tam od 500 lat w małym kościele Kapucynów czczona jest niezwykła relikwia – płótno znane jako „Chusta Św. Weroniki”. Msza Św. Następnie  udamy się San Giovanni Rotondo – Sanktuarium św. Ojca Pio. Zobaczymy Kościół Antyczny, gdzie Święty otrzymał stygmaty, Bazylikę MB Łaskawej oraz nowe Sanktuarium, gdzie we wspaniałej kaplicy ozdobionej mozaikami ojca Ivana Rupnika znajduje się Jego grób. Wieczorem przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

DZIEŃ 4: MONTE SAN’T ANGELO, NEAPOL

Po wczesnym śniadaniu wyjazd do Monte San’t Angelo. Nawiedzimy pięknie położone Sanktuarium Archanioła Michała. Zobaczymy miejsce objawień – grotę, ponad którą wybudowano kościół. Msza Św. Około południa udamy się do Neapolu – niepisanej stolicy południa. Przejedziemy jedną z najpiękniejszych promenad miasta obok Casteldell’Ovo i Borgo Marinaro, gdzie będziemy podziwiać wspaniałe krajobrazy Zatoki Neapolitańskiej i Wezuwiusza. Potem przejdziemy spacerem gwarną ulicą Toledo do Galerii Umberto I, Teatru St. Carlo, i Piazza Plebiscito ze swym Palazzo Reale. Wieczorem przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

 

DZIEŃ 5: CAPRI

Rano, po śniadaniu całodzienna wycieczka – rejs statkiem na najpiękniejszą wyspę morza Tyrreńskiego – Capri, gdzie łagodny, śródziemnomorski klimat i wspaniałe widoki zapewniają wiele wrażeń i są największą turystyczną atrakcją. O wyspie głośno było już w starożytności. Cesarz Tyberiusz przeniósł się tutaj na stałe. Wybudował pałac i wiele rezydencji. Po przypłynięciu do portu Marina Grande przejedziemy kolejką do miasta. Spacer uroczymi uliczkami.  Powrót do portu. Msza Św. Czas wolny na odpoczynek. Dla chętnych rejs dookoła wyspy  ( dodatkowo płatny ok. 20 E ). Wieczorem przyjazd do hotelu w okolicy Rzymu, obiadokolacja, nocleg

 

Dzień 6: WATYKAN, RZYM

Rano śniadanie ( jeżeli będzie możliwa rezerwacja Mszy Św. przy grobie św. Jana Pawła II – bardzo wczesny wyjazd  z hotelu i możliwe śniadanie w formie suchego prowiantu ).  Przejazd do Watykanu. Nawiedzimy Bazylikę św. Piotra. Modlitwa przy grobie św. Jana Pawła II.  Po południu spacer po mieście. W programie Coloseum, Forum Romanum, najsłynniejsza fontanna Rzymu – Fontanna di Trevi. Dzień zakończymy w bazylice św. Pawła  za Murami. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

DZIEŃ 7: CASCIA, NURSJA

Rano śniadanie. Następnie udamy się do miasta Świętej Rity – do Casci. To jedna z najważniejszych Świętych w Italii – patronka kobiet i spraw trudnych. Tu nawiedzimy kościół, gdzie do dnia dzisiejszego złożone jest w kryształowym sarkofagu jej nienaruszone ciało. Zobaczymy również klasztor, w którym spędziła ostatnie lata swojego życia. Po zakończonym zwiedzaniu przejedziemy do Nursji –miejsca urodzenia św. Benedykta i św. Scholastyki. Spacer po mieście. Zobaczymy Plac i pomnik św. Benedykta oraz nawiedzimy Bazylikę św. Benedykta zbudowaną na miejscu domu rodzinnego. Wieczorem przyjazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

DZIEŃ 8: SANTA MARIA DEGLI ANGELI, ASYŻ

Rano, po śniadaniu zwiedzanie Asyżu – malowniczego miasta o pięknej, średniowiecznej zabudowie, miasta  św. Franciszka. W programie spacer po średniowiecznym miasteczku, bazylika św. Klary, Chiesa Nuova, kościół wybudowany w miejscu domu św. Franciszka, Bazylika św. Franciszka oraz krypta, gdzie znajduje się jego grób oraz Bazylika Matki Bożej Anielskiej, w Santa Maria degli Angeli, ze słynną Porcjunkulą – miejscem śmierci Świętego.  Msza Św. Po zakończonym zwiedzaniu udamy się w drogę powrotną do kraju. Nocny przejazd autokarem.

 

DZIEŃ 9: PRZYJAZD DO POLSKI

Powrót do domu w godzinach południowych. Zakończenie pielgrzymki.

 

 Cena: 2000  złotych + 1o5 euro.

ŚWIADCZENIA:

  • PRZEJAZD AUTOKAREM (klimatyzacja, barek, video, wc, nowoczesne rozkładane fotele).

·         7 NOCLEGÓW W HOTELACH **/*** (Pokoje 2 osobowe z łazienkami, możliwość pokoi 3 – osobowych)

·         WYŻYWIENIE: 7  śniadań, 7  obiadokolacji

·         UBEZPIECZENIE NNW + KL.

·         OPIEKA DOŚWIADCZONEGO PILOTA,

·         PROGRAM W CZASIE PIELGRZYMKI,

  • PODATEK VAT.

 

CENA NIE ZAWIERA: biletów wstępów do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych, przejazdów komunikacją miejską, wjazdów do miast, słuchawek, opłaty na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny, taks klimatycznych  – około 105 Euro  od osoby (płatne u pilota w autokarze). napoi do kolacji, dodatkowego ubezpieczenie od chorób przewlekłych oraz kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej; wydatków własnych; świadczeń nie wymienionych w ofercie.

PrintFriendly and PDF

Wszelkie prawa zastrzeżone 2016 Parafia św. Wojciecha i Matki Bożej Bolesnej w Modlnicy

projekt i wdrożenie Aktynet logo