Parafia rzymskokatolicka św. Wojciecha
i Matki Bożej Bolesnej w Modlnicy

PrintFriendly and PDF

Parafia rzymskokatolicka św. Wojciecha
i Matki Bożej Bolesnej w Modlnicy

PrintFriendly and PDF

Parafia rzymskokatolicka św. Wojciecha
i Matki Bożej Bolesnej w Modlnicy

PrintFriendly and PDF

PIELGRZYMKA DO RUMUNII – 10 DNI

18.02.2018

 

Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Rumunii w dniach 24.08 – 02.09.2018 r.

Lewocza, Satu Mare, Sapanta, Prisłop, Kaczyka, Voronet, Wąwóz Bicaz, Sighisoara,

Bran, Braszow, Bukareszt, Pitesti, Sybin, Alba Iulia, Wąwóz Turda, Kluż-Napoka, Tokaj, Miszkolc

Zapisy u ks. proboszcza.

 

Plan pielgrzymki:

     

DZIEŃ 1: Lewocza – ok. 470 km – piątek 24.08.2018

O ustalonej godzinie porannej spotykamy się na wyznaczonym parkingu w Krakowie, skąd wyjedziemy autokarem w kierunku Słowacji i Węgier. Na terenie Słowacji krótkie zwiedzanie miejscowości Lewocza, czyli zabytkowej perełki słowackiego Spisza, a zarazem ważne maryjne sanktuarium, odwiedzone w czasie papieskiej pielgrzymki przez Św. Jana Pawła II. Zobaczymy tam  katedrę Św. Jakuba o najwyższym gotyckim ołtarzu w Europie (dzieło Mistrza Jakuba z Lewoczy) oraz Sanktuarium Maryjne na Mariańskiej Górze. Wieczorem przejedziemy na obiadokolację i nocleg do hotelu.

 

DZIEŃ 2: Satu Mare, Sapanta, Prisłop – ok. 450 km – sobota 25.08.2018

Po śniadaniu przejedziemy do Satu Mare, jest to ważne miasto północnej Rumunii, zobaczymy tam Plac Wolności, przy którym znajduje się m.in. reprezentacyjny Hotel „Dacia” oraz klasycystyczna katolicka katedra. Następnie przejedziemy przez rumuński Maramuresz. Zwiedzimy miejscowość Sapanta, gdzie znajduje się jedyny w swoim rodzaju „wesoły cmentarz” oraz zobaczymy monastyr o imponującej, strzelistej wieży. Po południu dotrzemy do Przełęczy Prisłop, przejedziemy malowniczą górska trasą pomiędzy masywami Gór Maramurskich oraz Parku Narodowego Gór Rodniańskich. Wieczorem przejedziemy na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Campulung.

 

DZIEŃ 3: Kaczyka, Voronet – ok. 105 km – niedziela 26.08.2018

Po śniadaniu czeka nas zwiedzanie wspaniałego świata bukowińskich malowanych monastyrów, wpisanych na listę UNESCO. Następnie udamy się do miejscowości Kaczyka – największego sanktuarium maryjnego w Rumunii. Historia miasteczka rozpoczyna się w 1785 roku, kiedy to odkryto tutaj dużepokłady soli kamiennej, prężnie działa tam Stowarzyszenie Polaków, a także Dom Polski. Odwiedzając Kaczykę warto także odwiedzić rzymskokatolicki kościół Wniebowzięcia NMP przy którym znajduje się replika słynnej groty z Lourdes, która stanowi cel licznych pielgrzymek katolickich w Rumunii. Następnie przejedziemy do Monastyru Voronet  – świątynia została zbudowana w 1488 roku na miejscu starej drewnianej cerkwi – zaledwie w 3 miesiące i 21dni! Jej wewnętrzne i zewnętrzne ściany zdobią przecudne freski przedstawiające sceny biblijne. Wieczorem przejedziemy na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy miejscowości Suczawa.

 

DZIEŃ 4: Wąwóz Bicaz, Sighisoara – ok. 320 km – poniedziałek 27.08.2018

Po śniadaniu przejedziemy w kierunku centralnej  Rumunii, po drodze zobaczymy Wąwóz Bicaz, gdzie czeka nas przejazd jednym z najgłębszych europejskich wąwozów o kilkusetmetrowej wysokości ścian; Sighisoara – powszechnie uznawane za najpiękniejsze miasto Siedmiogrodu, związane z legendarnym Vladem Drakulą. Zobaczymy tam m.in. Dom Drakuli, Wieżę Zegarową, Kościół na Wzgórzu. Wieczorem przejedziemy na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Sighisoara.

 

DZIEŃ 5: Bran, Braszow – ok. 340 km – wtorek 28.08.2018

Po śniadaniu zobaczymy perełki Siedmiogrodu: typową dla Siedmiogrodu warowną osadę chłopską, a także zamek w Bran, czyli legendarną siedzibę Vlada Drakuli. Przejedziemy do miejscowości Braszow, położonej w środkowej Rumunii, zobaczymy słynny Czarny Kościół. Następnie przejedziemy malowniczą, górska trasą i dotrzemy na obiadokolację i nocleg do hotelu w Bukareszcie.

 

DZIEŃ 6: Bukareszt – środa 29.08.2018

Po śniadaniu całodzienne zwiedzanie stolicy Rumunii – Bukaresztu. W programie m.in.: Pałac Parlamentu,  Łuk Triumfalny, Rumuńskie Ateneum, futurystyczne Sky Tower. Wieczorem obiadokolacja i nocleg w hotelu w Bikareszcie.

 

DZIEŃ 7: Pitesti, Sybin – ok. 520 km – czwartek 30.08.2018

Po śniadaniu przejedziemy w kierunku Pitesti, dalej niezapomnianą, dostępną tylko latem wysokogórska Trasą Forgarską prowadzącą przez centrum najwyższej partii rumuńskich Karpatów w rejon Sybina. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Sybina. Po obiadokolacji wieczorne zwiedzanie historycznego centrum Sybina. Nocleg.

 

DZIEŃ 8: Alba Iulia, Wąwóz Turda, Kluż-Napoka – ok. 200 km – piątek 31.08.2018

Po śniadaniu przejedziemy do Alba Iulia, historycznej stolicy Królestwa Rumunii oraz ważnej nekropolii monarszej. Zobaczymy również Wąwóz Turda – odbędziemy łatwy spacer dnem malowniczego wąwozu, wyżłobionego w korycie potoku Hasdate w otoczeniu kilkusetmetrowych ścian skalnych. Następnie krótki postój w miejscowości Kluż-Napoka, zobaczymy Kościół Św. Michała oraz pomnik króla Macieja Krowina Hunyadiego. Wieczorem przejedziemy na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Kluż-Napoka.

 

DZIEŃ 9: Tokaj, Miszkolc – ok. 350 km – sobota 01.09.2018

Po śniadaniu przejedziemy na teren Węgier, gdzie zatrzymamy się w miejscowości Tokaj, która jest stolicą najsłynniejszego węgierskiego wina, a zarazem piękny barokowym miasteczkiem. Następnie przejedziemy do miejscowości Miszkolc, która znana jest z jedynego w Europie kąpieliska termalnego znajdującego się w naturalnej jaskini krasowej. Woda bogata w jod, brom i potas, a jaskiniowe powietrze jest doskonałe do leczenia reumatyzmu, nadciśnienia, chorób układu oddechowego i astmę. Wieczorem obiadokolacja i nocleg w hotelu.

 

DZIEŃ 10: Powrót do Polski – ok. 400 km – niedziela 02.09.2018

Po śniadaniu udamy się na odpoczynek przy ciepłych źródłach (płatne dodatkowo ok. 2000 -2500 HUF / 30 zł). Do kraju przyjedziemy w późnych godzinach wieczornych. Pożegnanie z pilotem i zakończenie pielgrzymki.

 

 

Cena: 2190 PLN / osoby

Kalkulacja cenowa na min. 44 osoby płatne

 

CENA ZAWIERA:

·         PRZEJAZD KOMFORTOWYM AUTOKAREM (wyposażonym w klimatyzację, wc, rozkładane fotele, barek – płatny we własnym zakresie, video/dvd);

·         9 NOCLEGÓW W HOTELACH  3* (pokoje 2 – osobowe z łazienką, możliwe pokoje 2-os. z dostawką);

·         WYŻYWIENIE 2 RAZY DZIENNIE (9 śniadań, 9 obiadokolacji);

·         UBEZPIECZENIE SIGNAL IDUNA KL (10 000 EUR) i NNW (7 000 PLN) + choroby przewlekłe i nowotworowe;

  • OPIEKĘ DOŚWIADCZONEGO PILOTA;
  • PROGRAM ZWIEDZANIA;
  • OBOWIĄZKOWĄ OPŁATĘ NA TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY;
  • PODATEK VAT.

 

CENA NIE ZAWIERA:

  • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, wjazdów do miast, lokalnych przewodników, ewentualnych przejazdów komunikacją miejską, taksy klimatycznej, słuchawek podczas zwiedzania, zwyczajowych napiwków, składki na turystyczny Fundusz Gwarancyjny (około 55 EUR / osobę, płatne u pilota w autokarze i rozliczane na koniec pielgrzymki);
  • pobytu w ciepłych źródłach;
  • napojów do obiadokolacji;
  • dopłaty do pokoju 1-osobowego (tylko na zapytanie);
  • dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (3,9 % wartości pielgrzymki – płatne tylko w dniu zapisu);
  • świadczeń niewymienionych w ofercie.

 

Gwarantujemy rezerwację Mszy Świętych w szczególnych miejscach podczas programu zwiedzania.

 

ORGANIZATOR ZASTRZEGA SOBIE MOŻLIWOŚĆ ZMIANY KOLEJNOŚCI ZWIEDZANYCH OBIEKTÓW.

Prosimy o zabranie ważnego dokumentu tożsamości (DOWODU OSOBISTEGO LUB PASZPORTU)!!!

 

Warunki płatności:

Zaliczka 30% ceny pielgrzymki w dniu zapisu, dopłata na miesiąc przed wyjazdem grupy.

       

PrintFriendly and PDF

Wszelkie prawa zastrzeżone 2016 Parafia św. Wojciecha i Matki Bożej Bolesnej w Modlnicy

projekt i wdrożenie Aktynet logo